Skip to main content

Dla kogo wirtualne biuro jest dobrym rozwiązaniem?

Dla kogo wirtualne biuro jest dobrym rozwiązaniem?
|

Wirtualne biuro to usługa outsourcingowa skierowana do tych przedsiębiorców, którzy nie potrzebują własnej siedziby do prowadzenia firmy. W dzisiejszych realiach zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania cały czas rośnie. Komu wirtualne biuro może przynieść największe korzyści?

Wirtualne biuro – jak to się zaczęło?

Twórcą koncepcji wirtualnego biura był Ralph Gregory, który był inwestorem Venture Capital i do prowadzenia swojej działalności nie potrzebował stacjonarnej siedziby. Większość czasu pracował z domu lub podróżował. Aby prowadzenie firmy w taki sposób było możliwe, musiał tylko zatrudnić sekretarkę, która przekazywała mu biznesowe rozmowy telefoniczne, gdziekolwiek się znajdował. Szybko zdał sobie sprawę z tego, że taki system sprawdziłby się u wielu innych przedsiębiorców. W 1995 roku Ralph Gregory założył wirtualne biuro Intelligent Office, które istnieje w USA do dziś.

Wirtualne biuro to udostępniany przez firmy outsourcingowe fizyczny adres, który przedsiębiorca może użyć przy rejestracji firmy i korzystać z niego podczas prowadzenia działalności. Nie oznacza wynajęcia konkretnej powierzchni biurowej, ale na wskazany adres trafia korespondencja firmowa, która odbierana jest przez pracowników wirtualnego biura. Pocztę można odebrać samodzielnie po otrzymaniu powiadomienia. Można też zdecydować się na bardzo wygodną opcję skanowania korespondencji – gdy przyjdzie do Ciebie list, zostanie on zeskanowany i wysłany do Ciebie w wiadomości e-mail.

Kto skorzysta z usługi wirtualnego biura?

Ponieważ każda firma zarejestrowana w Polsce, musi mieć adres siedziby, popularność wirtualnych biur w naszym kraju rośnie. Jak się okazuje, nie musi być to adres stacjonarnego biura czy mieszkania. Jeśli nie chcesz ujawniać miejsca swojego zamieszkania w dokumentach firmowych, możesz skorzystać z usługi wirtualnego biura.

Wirtualne biuro w Warszawie to idealne rozwiązanie dla osób, które wykonują swoją pracę zdalnie i nie mają potrzeby na co dzień korzystania z profesjonalnej powierzchni biurowej. To również świetna opcja dla osób, które mieszkają za granicą i chcą mieć polski adres przedsiębiorstwa.

Wirtualne biuro jest zatem idealnym rozwiązaniem dla:

 • freelancerów,
 • copywriterów,
 • headhunterów,
 • start-upów,
 • kancelarii prawnych,
 • sklepów internetowych,
 • agencji marketingowych,
 • firm szkoleniowych.

Wirtualne biuro to proste i ekonomiczne rozwiązanie, które przynosi wiele korzyści przedsiębiorcom. Oprócz oczywistych oszczędności ma wiele innych zalet.

Wirtualne biuro – dlaczego warto?

 • Wirtualne biuro oferuje przede wszystkim możliwość zarejestrowania działalności pod tzw. wirtualnym adresem.
 • Decydując się na wirtualne biuro, warto wybrać takie, które znajduje się w najbardziej atrakcyjnej i prestiżowej lokalizacji. Można w ten sposób wzmocnić wizerunek firmy w oczach klientów i kontrahentów.
 • Wynajem tradycyjnych powierzchni biurowych wiąże się ze sporymi kosztami. Wirtualne biuro to oszczędniejsze rozwiązanie niż wynajęcie i urządzenie biura stacjonarnego.
 • Adresu wirtualnego można używać swobodnie zarówno w dokumentach firmowych, jak i w materiałach reklamowych czy na wizytówkach.
 • Usługi wirtualnego biura to nie tylko adres, ale również takie udogodnienia, jak: wynajem sali konferencyjnej, obsługa księgowości czy pomoc przy rejestracji spółki.

Beyond Office to nowoczesne wirtualne biuro z prestiżowym adresem w centrum Warszawy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami: https://www.beyondoffice.pl/kontakt/

Przypisane Tagi

Kategorie