Skip to main content

Najlepsza księgowość dla małej firmy

Najlepsza księgowość dla małej firmy
|

Samodzielne zajmowanie się księgowością firmy może okazać się trudne i czasochłonne. Mając na głowie prowadzenie firmy i zajmowanie się jej rachunkami, niełatwo popełnić pomyłkę i narazić się na niepotrzebny stres. Dlatego księgowość dla małej firmy warto powierzyć specjalistom. Nie oznacza to, że musisz decydować się na zatrudnianie księgowego na pełen etat. Dużo bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług biura rachunkowego online. Poznaj zalety takiego rozwiązania.

Prowadzenie księgowości w małej firmie

Prowadzenie księgowości to jeden z podstawowych obowiązków każdej firmy niezależnie od jej wielkości czy branży. Nawet mała, jednoosobowa działalność gospodarcza musi prowadzić rachunkowość. Przedsiębiorca może rozliczać się samodzielnie, np. z pomocą programu do księgowości, zatrudnić księgowego lub skorzystać z najbardziej wygodnego rozwiązania, czyli z usług biura rachunkowego online. Już podczas zakładania działalności, trzeba zdecydować, w jaki sposób będzie odbywać się obsługa księgowości w firmie. Oczywiście później można to zmienić, składając odpowiedni wniosek, na przykład jeśli okaże się, że przedsiębiorca nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z prowadzeniem księgowości, może po pewnym czasie skorzystać z usług obsługi księgowej firm wybranego biura rachunkowego.

Księgowość dla małej firmy obejmuje, w zależności od charakteru działalności, sporządzanie:

  • księgi przychodów i rozchodów,
  • ewidencji przychodów,
  • ewidencji VAT,
  • ewidencji przebiegu pojazdu (jeśli na potrzeby działalności wykorzystywany jest samochód),
  • ewidencji wyposażenia,
  • ewidencji środków trwałych,
  • ewidencji wartości niematerialnych i prawnych,
  • deklaracji do urzędu skarbowego,
  • wyliczeń składek ZUS.

Zalety księgowości online dla małej firmy

Profesjonalny księgowy przejmuje większość obowiązków związanych z finansami firmy. Zajmuje się wszelkimi wyliczeniami oraz składaniem niezbędnych deklaracji do urzędów. Dzięki temu przedsiębiorca nie musi poświęcać czasu na formalności związane z prowadzeniem księgowości. Może za to całkowicie skupić się na kwestiach bezpośrednio związanych z prowadzeniem działalności. Biuro rachunkowe przechowuje i porządkuje też dokumentację firmową, w tym wszystkie wystawione i otrzymane faktury.

Pozwól, aby kontrolę nad finansami Twojej firmy sprawowali specjaliści. Profesjonalna księgowość dla małej firmy prowadzona jest terminowo i bezpiecznie, w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami. Biura rachunkowe muszą posiadać ubezpieczenie OC od ewentualnych szkód wyrządzonych na skutek świadczenia swoich usług.

Usługi biura rachunkowego online to niewielki wydatek, nawet dla freelancera. Wysokość opłat zależy przede wszystkim od sposobu rozliczeń oraz od liczby faktur wystawianych w miesiącu, a więc dostosowana jest do możliwości finansowych danej firmy.

Księgowość małej firmy – zlecić czy prowadzić samodzielnie?

Jak widać, korzystanie z usług księgowych online ma wiele zalet. Natomiast samodzielne prowadzenie księgowości rodzi liczne trudności i zwiększa ryzyko popełniania błędów. Warto więc zastanowić się, czy nie lepiej wydać kilkaset złotych miesięcznie, aby zajęli się tym profesjonaliści. Obecnie na rynku znajduje się wiele firm, oferujących księgowość dla małych firm. Usługę tę można połączyć np. z wirtualnym biurem w Warszawie, powierzając jednej firmie prowadzenie księgowości i obsługi korespondencji. Z obu rozwiązań skorzystasz w Beyond Office.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat działalności wirtualnego biura, zapraszamy do kontaktu: https://www.beyondoffice.pl/kontakt/

Przypisane Tagi

Kategorie