Skip to main content

Czy dla obywatela UE możliwa jest rejestracja firmy pod wirtualnym adresem?

Czy dla obywatela UE możliwa jest rejestracja firmy pod wirtualnym adresem?
|

Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 2004 roku, co oznacza, że obywatele krajów należących do UE mogą prowadzić działalność gospodarczą w naszym kraju. Sprawdź, jakie wymogi muszą spełniać obywatele Unii Europejskiej zakładając firmę w Polsce i czy mogą korzystać z oferty wirtualnego biura.

Czy cudzoziemcy mogą prowadzić działalność gospodarczą  w Polsce?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami (art.13 ustawy z dnia 2 lipca 2004  r. o swobodzie działalności gospodarczej) nie tylko obywatele Polski mogą prowadzić firmę na terenie kraju. Okazuje się, że taka możliwość dotyczy obywateli państw należących do Unii Europejskiej, członków Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. Działalność gospodarczą na terenie Polski mogą prowadzić również obywatele nie będący w UE po spełnieniu określonych wymagań, w tym zezwolenie na pobyt stały. Obywatele krajów należących do Unii Europejskiej mogą zarejestrować firmę na takich samych zasadach jak obywatele Polski. Przepisy prawne umożliwiają obywatelom UE korzystanie z czasowego transgranicznego świadczenia usług, założenie odrębnej firmy lub prowadzenie oddziału swojego przedsiębiorstwa.

Wirtualne biuro dla przedsiębiorców z UE

Wirtualne biuro to nowoczesne usługi dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, spółkę komandytową, spółkę cywilną, spółkę z o.o. lub spółkę akcyjną. W świetle obowiązujących przepisów obywatele Unii Europejskiej prowadzący działalność gospodarczą na terenie Polski, musi spełniać takie same warunki jak obywatel naszego kraju, co oznacza, że może wynająć lokal biurowy, biuro serwisowane lub korzystać z usług wirtualnego biura. Wirtualny adres umożliwia rejestrację firmy w urzędach, prowadzenie firmowej korespondencji oraz działań promocyjnych, przy znacznie niższych kosztach niż w przypadku tradycyjnego wynajmu powierzchni biurowej. Wirtualne biuro Warszawa oferuje usługi na najwyższym poziomie, z których zgodnie z prawem mogą skorzystać obywatele krajów należących do Unii Europejskiej, członków Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Europejskiej Wspólnoty Wolnego Handlu.

Jak zarejestrować firmę w wirtualnym biurze?

Rejestracja działalności gospodarczej pod wirtualnym adresem jest bardzo szybka. Wystarczy wybrać pakiet dla firm zawierający takie usługi jak: prestiżowy adres do rejestracji firmy w Warszawie, profesjonalną obsługę korespondencji, usługi księgowe, obsługę prawną, doradztwo podatkowe, pomoc w zakładaniu spółek czy wynajem sal konferencyjnych i skontaktować się z naszymi doradcami mailowo lub telefonicznie. Po podpisaniu umowy z wirtualnym biurem i uiszczeniu płatności za fakturę, przedsiębiorca będący obywatelem Unii Europejskiej może korzystać z wirtualnego adresu siedziby rejestrując działalność w US, GUS, ZUS, KRS, do korespondencji z urzędami i kontrahentami, a także do działań promocyjnych i wizerunkowych.  Procedura zawierania umowy z biurem wirtualnym jest bardzo prosta, a nasi doradcy z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą wybrać najkorzystniejszą opcję dla Twojego przedsiębiorstwa. Wirtualne biuro w Warszawie to nowoczesne usługi przedsiębiorców, którzy poszukują alternatywy dla tradycyjnego wynajmu lokalu biurowego i realnych oszczędności. Wybierając wirtualny adres dla Twojego biznesu zyskujesz atrakcyjną lokalizację siedziby firmy, zwiększone możliwości promocji i pozyskiwania klientów na lokalnym rynku oraz wsparcie doświadczonych specjalistów na każdym etapie prowadzenia działalności gospodarczej. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo i wybierz usługi dla firm na najwyższym poziomie w najniższej cenie na rynku.

Przypisane Tagi

Kategorie