Skip to main content

Czy każda firma może uzyskać wirtualny adres?

Czy każda firma może uzyskać wirtualny adres?
|

Prestiżowy adres siedziby w atrakcyjnej lokalizacji i niskiej cenie oraz szereg dodatkowych usług sprawia, że wirtualne biuro cieszy się coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców. Kto może skorzystać z nowoczesnych usług? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, czy e-biuro to rozwiązanie wyłącznie dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą?

Na czym polegają usługi wirtualnego biura?

Biuro wirtualne powstało z myślą o zmieniających się potrzebach nowoczesnego biznesu. Przeniesienie działań marketingowych do sieci wpłynęło na zwiększone zapotrzebowanie specjalistyczne usługi związane z marketingiem online. Projektanci stron internetowych, graficy komputerowi, agencje seo, copywriterzy czy specjaliści ds mediów społecznościowych najczęściej decydują się na założenie jednoosobowej działalności gospodarczej.  W przypadku takich zawodów wynajem powierzchni biurowej nie jest koniecznością, ze względu na brak konieczności przebywania w siedzibie firmy i bezpośrednich kontaktów z klientami. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, adres siedziby jest niezbędny podczas rejestracji firmy, dlatego wirtualne biuro Warszawa to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie chcą inwestować w wynajem lokalu biurowego i z różnych względów nie chcą zakładać działalności gospodarczej pod adresem zamieszkania.

Kto może zarejestrować firmę pod wirtualnym adresem?

Wirtualne biuro powstało z myślą  o początkujących przedsiębiorcach, freelancerach, których działalność nie wymaga realizacji zleceń firmowych i prowadzenia działań promocyjnych w siedzibie firmy. Z wirtualnego adresu do rejestracji w US, GUS, ZUS, KRS, korespondencji firmowej i celów promocyjnych zazwyczaj korzystają prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, którzy nie chcą inwestować zbyt dużych środków finansowych na początku przygody z biznesem. Wirtualne biuro to także idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie chcą wynajmować lokalu biurowego lub nie posiadają mieszkania na własność. Wirtualny adres w prestiżowej lokalizacji w Warszawie doskonała alternatywa dla wynajmu lokalu biurowego, realne oszczędności i możliwość dopasowania usług do indywidualnych potrzeb i charakteru przedsiębiorstwa. Warto jednak wiedzieć, że również prowadzący spółki mogą zarejestrować firmę w wirtualnym biurze.

Rejestracja spółek w wirtualnym biurze

Zgodnie z obowiązującymi przepisami pod wirtualnym adresem można zarejestrować spółkę cywilną, komandytową, akcyjną i spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. W przypadku spółki akcyjnej i spółki z o.o. wirtualne biuro musi spełniać określone kryteria. Przede wszystkim pod wskazanym adresem musi być faktycznie prowadzona działalność gospodarcza i możliwość obsługi korespondencji firmowej. Przedsiębiorcy, którzy myślą o założeniu spółki powinny wybrać e-biuro oferujące usługi wirtualnego sekretariatu. Wirtualne biuro w Warszawie poza adresem do wynajęcia w prestiżowej lokalizacji proponuje przedsiębiorcom profesjonalną obsługę korespondencji. W pakietach dla firm dostępne są takie usługi jak: przyjmowanie przesyłek, odbiór awizo, skanowanie poczty, powiadomienia o nadejściu przesyłki, przygotowanie korespondencji i wysyłka na wskazany adres. W pakietach dla firm dostępne są również profesjonalne usługi księgowe, doradztwa podatkowego, obsługi prawnej oraz pomoc w zakładaniu spółek. Wybierając wirtualne biuro zyskujesz pomoc w wyborze najbardziej optymalnej formy opodatkowania, wypełnieniu dokumentów do KRS czy sporządzeniu umów.

Wirtualne biuro Warszawa to idealne rozwiązanie dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oraz spółkę. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie lub kontaktując się z naszymi doradcami.

Przypisane Tagi

Kategorie