Skip to main content

Wirtualne biuro – jak to działa?

Wirtualne biuro – jak to działa?
|

Zgodnie z prawem każda firma musi mieć siedzibę, znajdującą się pod rzeczywistym adresem. Nie musi być to budynek czy lokal, którego jesteśmy właścicielami, ale konkretny adres lokalu, do którego mamy prawo i gdzie możemy zarejestrować firmę. Taką możliwość dają nam wirtualne biura. Jak to działa? Wyjaśniamy.

Jak działa wirtualne biuro?

Wirtualne biuro, nazywane też e-biurem, zapewnia przede wszystkim adres firmowy. Usługa polega na „użyczeniu” adresu, którego klient ma prawo używać jako adresu siedziby swojego przedsiębiorstwa. Możesz posługiwać się nim na swojej stronie internetowej, w materiałach promocyjnych czy podawać go swoim partnerom biznesowym.

Podstawową usługą, jaką oferuje wirtualne biuro, jest obsługa korespondencji. Zakres czynności, jakie wykonają za Ciebie pracownicy wirtualnego biura, zależy od wybranego pakietu. W Beyond Office standardowa opcja obejmuje odbiór poczty i powiadomienie o każdej korespondencji. W wersji premium skorzystasz również z usługi skanowania poczty.

Najlepsze wirtualne biura oferują dodatkowo swoim klientom szereg innych usług, np. wynajem sali konferencyjnej, obsługę księgową czy pomoc przy rejestracji spółki z o.o. Wirtualne biuro to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy prowadzą swoją działalność zdalnie, są freelnacerami, copywriterami, zajmują się marketingiem, prowadzą start-upy. Dobrym pomysłem jest też skorzystanie z usług wirtualnego biura, gdy chcemy otworzyć nową lokalizację firmy w innym mieście.

Co daje wirtualny adres firmy?

Dzięki wynajmowaniu wirtualnego biura możesz zaoszczędzić czas i pieniądze – nie musisz mieć własnego lokalu ani zatrudniać pracowników biurowych. Swoją pracę możesz wykonywać w domu lub w dowolnym miejscu na świecie, a Twoją korespondencję odbiorą i prześlą dalej do Ciebie pracownicy wirtualnego biura, żebyś był zawsze na bieżąco.

Wirtualne biuro to duże ułatwienie, ponieważ nie musisz wykorzystywać adresu domowego, a dodatkowo możesz zadbać o wizerunek firmy. Adres, znajdujący się blisko centrum Warszawy zrobi z pewnością lepsze wrażenie na kontrahentach i klientach niż nieznana nazwa ulicy na przedmieściach. Dobra lokalizacja, jaką oferuje wirtualne biuro w Warszawie podkreśla prestiż firmy i efektownie prezentuje się na wizytówce.

Jeśli Twoja praca wiąże się z częstymi spotkaniami, warto wybrać wirtualne biuro z możliwością rezerwacji sali konferencyjnej na godziny. Zamiast spotykać się z partnerami biznesowymi w kawiarni czy we własnym mieszkaniu, możesz zaprosić ich do biura z prawdziwego zdarzenia, poczęstować kawą lub herbatą i przedstawić prezentację, mając pod ręką takie pomoce, jak flipchart czy projektor.

Czy wirtualne biuro jest na pewno legalne?

Działalność wirtualnych biur jest zgodna z obecnymi przepisami. Jeszcze kilka lat temu nie było to do końca jasne i często można było usłyszeć o problemach z rejestracją firmy w urzędzie. Fiskus odmawiał nadania numeru NIP ze względu na trudności w zlokalizowaniu przedsiębiorcy. Szybko jednak wykazano, że takie postępowanie nie ma podstaw prawnych. Obecne przepisy pozwalają bez obaw i w pełni legalnie używać wirtualnego adresu przedsiębiorstwa.

Na rynku funkcjonuje obecnie wiele firm, oferujących usługi wirtualnych biur. Wybór nie jest łatwy. Postaw na firmę, która budzi Twoje zaufanie, oferuje zindywidualizowaną obsługę i zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa.

Beyond Office to wirtualne biuro w prestiżowej lokalizacji w samym sercu Warszawy. Skontaktuj się z nami i zyskaj atrakcyjny adres firmy.

Przypisane Tagi

Kategorie