Skip to main content

Jak działa wirtualne biuro w praktyce?

Jak działa wirtualne biuro w praktyce?
|

Wirtualne biuro to usługa dla przedsiębiorców, którzy idą z duchem czasu. Rynek pracy się zmienia, a zdalne prowadzenie działalności staje się codziennością. Wirtualne biuro pozwala na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy, którą można wykorzystać na rozwój i poszerzanie oferty biznesowej swojej firmy. Wyjaśniamy, na czym polega usługa biura wirtualnego.

Czym jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro to stosunkowo nowa usługa na polskim rynku. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest udostępnienie adresu do rejestracji firmy i obsługi korespondencji. Każdy przedsiębiorca musi zarejestrować firmę pod jakimś adresem. Podawanie własnego miejsca zamieszkania budzi często pewne obawy i jest mało atrakcyjne wizerunkowo. Dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z wirtualnego biura w prestiżowej lokalizacji, jak Beyond Office na warszawskiej Woli. Zrobisz o wiele lepsze wrażenie na klientach i kontrahentach, jeśli zarejestrujesz firmę w znanym miejscu.

Wirtualne biuro w Warszawie polega na tym, że przedsiębiorca wynajmuje miejsce do rejestracji działalności gospodarczej, które we wszystkich dokumentach będzie widniało jako siedziba firmy. Wykupujesz adres oraz skrzynkę pocztową, a korespondencja jest Ci dostarczana przez firmę zarządzającą wirtualnym biurem. Fizyczna obecność przedsiębiorcy w siedzibie firmy nie jest konieczna, chociaż jest możliwa, dzięki usłudze wynajmu przestrzeni biurowych na godziny.

Jakie udogodnienia zapewnia wirtualne biuro?

Usługi wchodzące w zakres wirtualnego biura zależą od pakietu, na który się zdecydujesz. Podstawą jest obsługa poczty przychodzącej, powiadomienia o korespondencji oraz możliwość godzinowego wynajmu powierzchni biurowej na spotkania biznesowe. Oprócz tego można zdecydować się na usługę skanowania i przesyłania listów drogą mailową. Warto też skorzystać z pakietów rozszerzonych, które wprowadzają wiele udogodnień dla początkującego przedsiębiorcy, m.in. pomoc przy rejestracji spółki, usługi księgowości i wiele innych. Wraz z rozwojem swojego biznesu możesz skorzystać ze wsparcia doświadczonych specjalistów z zakresu prawa gospodarczego, podatkowego i cywilnego, co pozwoli wybrać najkorzystniejszą formę opodatkowania i formę prawną spółki.

Zalety wirtualnego biura

  • Niska cena

Wynajem lokalu, z którego będziesz korzystać przez cały miesiąc, oscylować może w granicach kilku, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tymczasem dobre wirtualne biuro to wydatek rzędu kilkuset złotych miesięcznie.

  • Prestiżowa lokalizacja

Usytuowanie wirtualnego biura blisko centrum miasta w atrakcyjnej biznesowo okolicy, wpływa na wizerunek firmy i pomaga w stawianiu kolejnych kroków w biznesie.

  • Wygoda

Korzystając z usług wirtualnego biura, przenosisz część obowiązków administracyjnych na zewnętrzną firmę.

  • Elastyczność

Wirtualne biuro oferuje szereg usług, które mogą ułatwić codzienne funkcjonowanie Twojej firmy. Wybierz pakiet dostosowany do Twoich potrzeb.

Dla kogo wirtualny adres firmy?

Wirtualne biuro to idealne rozwiązanie dla każdego, kto do prowadzenia działalności nie potrzebuje biura stacjonarnego lub potrzebuje go tylko sporadycznie. Chętnie korzystają z niego mikroprzedsiębiorcy, freelancerzy i start-upy, ale też agencje marketingowe czy początkujące kancelarie prawne. Jest to rozwiązanie idealne dla osób wykonujących pracę zdalną oraz tych, które mieszkają za granicą, ale chcą mieć polski adres przedsiębiorstwa.

Wybierając wirtualne biuro Beyond Office w Warszawie na Woli zyskujesz adres siedziby firmy w prestiżowej lokalizacji. Skontaktuj się z nami już dziś: https://www.beyondoffice.pl/kontakt/

Przypisane Tagi

Kategorie