Skip to main content

Dla kogo przeznaczone są biura wirtualne?

Dla kogo przeznaczone są biura wirtualne?
|

Z naszego doświadczenia wynika, że biuro wirtualne stanowi praktyczne rozwiązanie dla przedsiębiorców z różnych branż. Usługa ta wiąże się z wieloma korzyściami dla biznesu, dlatego coraz więcej firm się do niej przekonuje, zwłaszcza że może przynieść realne oszczędności. Sprawdź!

Na czym polega idea wirtualnego biura?

Wirtualne biuro w Warszawie to usługa dla przedsiębiorców, którzy potrzebują adresu do rejestracji firmy, ale niekoniecznie potrzebują stacjonarnej siedziby. Adres wirtualny udostępniany jest przez firmę zewnętrzną wielu przedsiębiorcom. Formalnie miejsce to, staje się siedzibą przedsiębiorstwa, realnie nie trzeba w nim przebywać. Jednak jeśli zachodzi taka potrzeba, można tam wynająć przestrzeń biurową np. w celu zorganizowania spotkania z klientem.

Podstawową funkcją, jaką spełnia wirtualne biuro, jest udostępnienie adresu oraz skrzynki pocztowej. Poczta adresowana do przedsiębiorcy trafia do wirtualnego biura, skąd można ją odebrać w dowolnym momencie lub pozostawić do archiwizacji. Można również zdecydować się na opcję skanowania poczty – pracownik zeskanuje treść korespondencji i prześle ją na Twój adres mailowy, abyś był zawsze na bieżąco ze sprawami firmowymi.

Wirtualny adres firmy jest dla Ciebie, jeśli…

Nie chcesz rejestrować się pod adresem miejsca zamieszkania

Wielu przedsiębiorców, chcąc zachować prywatność, nie chce udostępniać swojego miejsca zamieszkania w dokumentach firmowych. Niektórzy nawet nie mają takiej możliwości, ponieważ wynajmują mieszkanie, a właściciel nie wyraża zgody na wykorzystanie lokalu do celów biznesowych. W takich sytuacjach wirtualne biuro jest idealnym rozwiązaniem – Twoja firma zyskuje atrakcyjną lokalizację, a Ty zachowujesz swoją prywatność. Adres wirtualny można umieszczać nie tylko w dokumentach firmowych, ale również na wszelkiego rodzaju materiałach reklamowych i wizytówkach, a także w Internecie.

Pracujesz zdalnie i rzadko przebywasz dłużej w jednym miejscu

Wirtualne biura w Polsce i na świecie powstają głównie z myślą o rosnącej liczbie osób pracujących zdalnie. Coraz więcej biznesów do funkcjonowania potrzebuje jedynie dostępu do Internetu, a wynajmowanie własnego lokalu okazuje się zbędnym wydatkiem. Co więcej, pracując zdalnie, można swobodnie podróżować i prowadzić biznes z dowolnego miejsca na świecie. W takiej sytuacji warto zdecydować się na skorzystanie z usługi wirtualnego biura. Zapewnia ono stały adres siedziby firmy oraz obsługę poczty firmowej. Mamy pewność, że w naszej skrzynce pocztowej nie zalegają awizo, a my nie mamy niezałatwionych spraw. Pracownik wirtualnego biura powiadomi Cię od razu o ważnym liście, którego treść również będzie mógł Ci przekazać.

Chcesz obniżyć koszty prowadzenia działalności

Kolejnym argumentem, który przemawia za skorzystaniem z wirtualnego biura, są niskie koszty w porównaniu z samodzielnym wynajmowaniem przestrzeni biurowej. Jeśli pracujesz zdalnie lub mobilnie i nie potrzebujesz stacjonarnej siedziby, po co za nią płacić. Opłaty za wirtualne biuro uzależnione są od wybranego pakietu. Zazwyczaj jest to koszt kilkuset złotych miesięcznie, a ceny za wynajem tradycyjnego biura w Warszawie zaczynają się od kilku tysięcy złotych miesięcznie.

Zamierzasz otworzyć filię w nowym mieście

Twoja firma świetnie prosperuje na lokalnym rynku i chcesz rozszerzyć jej zasięg? Decydując się na wirtualne biuro w innym mieście, masz większe szanse na zdobycie klientów z nowego regionu.

W razie innych pytań skontaktuj się z nami i skorzystaj z pomocy profesjonalnych doradców Beyond Office: https://www.beyondoffice.pl/kontakt/

Przypisane Tagi

Kategorie