Skip to main content

Czy możliwe jest zarejestrowanie firmy pod wirtualnym adresem przez obywatela Ukrainy?

Czy możliwe jest zarejestrowanie firmy pod wirtualnym adresem przez obywatela Ukrainy?
|

Sytuacja na Ukrainie zmusiła wielu obywateli do opuszczenia ojczyzny. Niektórzy uchodźcy nie planują powrotu na Ukrainę po zakończeniu konfliktu zbrojnego, dlatego poszukują stałego zatrudnienia lub zastanawiają się nad założeniem działalności gospodarczej w Polsce. Dowiedz się, na jakich zasadach obywatele Ukrainy mogą założyć firmę i czy mogą zarejestrować biznes pod wirtualnym adresem.

Jakie wymaganie musi spełnić obywatel Ukrainy zakładając działalność gospodarczą w Polsce?

Własna działalność gospodarcza to coraz chętniej wybierana forma zatrudnienia również przez obywateli Ukrainy przebywających na terenie naszego kraju. Założenie firmy nie jest skomplikowane, a większość formalności można załatwić online na stronie biznes.gov.pl. Warto jednak wiedzieć, że zakładając firmę na terenie Polski obywatel Ukrainy musi być osobą pełnoletnią, posiadać numer PESEL i przebywać legalnie w naszym kraju. Legalny pobyt obywatela Ukrainy oznacza, że posiada ważny tytuł pobytowy, przybył do Polski po 24 lutego 2022 roku z terenu Ukrainy i deklaruje zamiar pozostania w Polsce lub posiada Kartę Polaka i przybył legalnie do Polski po 24 lutego 2022 roku z zamiarem pozostania na terytorium Polski. Po spełnieniu powyższych warunków, obywatel Ukrainy może założyć działalność gospodarczą w Polsce.

Wirtualny adres dla firmy prowadzonej przez obywatela Ukrainy

Wirtualny adres cieszy się ogromną popularnością wśród przedsiębiorców poszukujących usług na najwyższym poziomie i realnych oszczędności. Czy wirtualne biuro może być siedzibą firmy założonej przez obywatela Ukrainy? Okazuje się, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, przedsiębiorcy z Ukrainy również mogą korzystać z usług wirtualnych biur. Siedziba firma może być adresem zamieszkania, wynajmowanym lokalem biurowym, własną nieruchomością komercyjną lub wirtualnym adresem. Przepisy nie wykluczają możliwości wynajęcia powierzchni biurowej czy lokalu usługowego przez obywatela Ukrainy, podobnie jest z możliwością zawarcia umowy z wirtualnym biurem. Wybór miejsca prowadzenia firmy zależy od charakteru działalności oraz możliwości finansowych przedsiębiorcy, zatem nie istnieją przeciwwskazania do podpisania umowy z biurem wirtualnym obywatela Ukrainy.

Dlaczego warto zarejestrować działalność gospodarczą w wirtualnym biurze?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się ze sporymi kosztami. Jednym z najbardziej obciążających budżet przedsiębiorców wydatków jest wynajem lokalu biurowego. Ceny wynajmu powierzchni biurowej w Warszawie wahają się między 10, 24 EUR za metr kwadratowy, co jest sporym obciążeniem finansowym, zwłaszcza dla rozpoczynających przygodę z biznesem. Wirtualne biuro Warszawa to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego wynajmu powierzchni biurowej. Prestiżowy adres do rejestracji firmy w urzędach, do korespondencji firmowej i celów marketingowych w atrakcyjnej cenie pozwala początkującym przedsiębiorcom realizację zawodowych planów bez zbyt dużych nakładów finansowych. Wybierając wirtualny adres siedziby firmy zyskujesz możliwość budowania pozytywnego wizerunku marki i budowania zaufania klientów, zwiększone możliwości promocji na lokalnym rynku, wyższą pozycję strony internetowej w wyszukiwarkach oraz korzystne interpretacje podatkowe. Wirtualne biuro w Warszawie to także profesjonalne usługi dla firm dostępne w atrakcyjnych pakietach, które możesz dopasować do indywidualnych potrzeb i aktualnej sytuacji przedsiębiorstwa.

Wybierz atrakcyjną lokalizację swojej firmy w Warszawie w najniższej cenie na rynku, profesjonalne usługi księgowe, prowadzenie korespondencji firmowej, obsługę prawną, doradztwo podatkowe, pomoc w rejestracji spółek i wynajem sal konferencyjnych. Rozwijaj swój biznes dzięki nowoczesnym rozwiązaniom dla przedsiębiorców.

Przypisane Tagi

Kategorie