Skip to main content

Co należy wiedzieć przed rejestracją spółki?

Co należy wiedzieć przed rejestracją spółki?
|

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to jedna z najpopularniejszych form prowadzenia działalności w Polsce. Inne spółki – komandytowa czy akcyjna – są nieco rzadsze. Proces zakładania takiej działalności jest znacznie bardziej skomplikowany niż rejestracja jednoosobowej działalności gospodarczej, dlatego przedsiębiorcy często potrzebują wsparcia w postaci pomocy prawnej i podatkowej. Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat rejestracji spółki.

Jak wygląda rejestracja spółki w Polsce?

Rejestracja spółki to proces bardziej skomplikowany niż przy zakładaniu jednoosobowej działalności gospodarczej i znacznie bardziej czasochłonny. Przyszły przedsiębiorca może zarejestrować spółkę na dwa sposoby: tradycyjnie lub przez internet.

Tradycyjna forma zakładania spółki wiąże się z koniecznością podpisania umowy u notariusza i poniesieniem opłaty notarialnej. Mimo to niektórzy przedsiębiorcy chcą lub muszą wybrać właśnie ten sposób założenia działalności. Podyktowane jest to m.in. możliwością wniesienia wkładu niematerialnego, co nie jest możliwe do realizacji przez internet.

Większość spółek można zarejestrować przez internet z pomocą systemu S24. Warunkiem jest wniesienie kapitału początkowego w gotówce. Nie jest ponoszona opłata notarialna, ale przedsiębiorca ponosi inne koszty, m.in. za wpis do rejestru.

Pomoc w rejestracji spółki w Beyond Office

Do rejestracji spółki konieczne jest dostarczenie szeregu dokumentów. Każdy ze wspólników i reprezentantów spółki powinien posiadać konto na portalu S24 oraz mieć możliwość podpisywania się kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub Profilem Zaufanym. Założenie spółki to proces wieloetapowy, wymagający dużo czasu i cierpliwości. Jeśli tego rodzaju formalności Cię przerastają, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy w rejestracji spółki. Będziesz mieć wówczas pewność, że wszystko przebiega prawidłowo, a Ty już niebawem będziesz mógł rozpocząć prowadzenie swojej działalności.

Na jaką pomoc możesz liczyć, jeśli zdecydujesz się na pomoc doradców Beyond Office w kwestii zakładania spółki? Przygotują oni wszystkie niezbędne formularze, m.in.: wnioski rejestracyjne do KRS, wniosek uzupełniający dane NIP-8, oświadczenia do ZUS o niezatrudnianiu pracowników. W Twoim imieniu dostarczą i złożą komplet dokumentów do urzędów.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy w rejestracji spółki?

Spółka to prestiżowa forma działalności, która umożliwia lepszy rozwój firmie oraz wiąże się z ponoszeniem niższych kosztów podatkowych niż jednoosobowe działalności gospodarcze. Atutem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest m.in. brak obowiązkowych składek ZUS. Przedsiębiorcy mają możliwość prowadzenia bardziej ryzykownych działań biznesowych oraz inwestycji, odpowiadając majątkiem spółki w razie niepowodzenia.

Założenie spółki wymaga szczegółowej wiedzy z zakresu różnych dziedzin prawa, której często nie posiadają nawet wieloletni biznesmeni. Aby mieć pewność, że wszystkie formalności zostaną dopełnione, warto skorzystać z doświadczenia specjalistów. Decydując się na profesjonalną pomoc w rejestracji spółki, można otrzymać fachowe wsparcie w tym procesie. Przedsiębiorca zyskuje pomoc w wypełnianiu niezbędnych dokumentów oraz reprezentację w sądzie i Urzędzie Skarbowym. Doradcy Beyond Office uwzględniają nie tylko aspekt finansowy i prawny, ale również potrzeby klientów. Dzięki takiemu wsparciu proces zakładania spółki staje się nie tylko prostszy, ale też znacznie szybszy i korzystniejszy dla przedsiębiorcy.

Więcej na ten temat dowiesz się, kontaktując się z naszymi doradcami z Beyond Office w Warszawie: https://www.beyondoffice.pl/kontakt/

Przypisane Tagi

Kategorie