Skip to main content

Biuro serwisowane czy coworkingowe?

Biuro serwisowane czy coworkingowe?
|

Zarówno biura serwisowane, jak i coworkingowe przeznaczone są dla osób, które poszukują gotowej przestrzeni biurowej do prowadzenia swojej działalności. Ich zastosowanie oraz grupy odbiorców są jednak nieco inne. Czym różnią się biura serwisowane od coworkingowych? Która opcja będzie lepsza dla Twojego biznesu?

Biuro serwisowane – co to jest?

Biuro serwisowane to gotowe do wynajęcia, w pełni wyposażone biuro, które najczęściej stanowi zamkniętą przestrzeń w układzie gabinetowym. Biuro serwisowane przeznaczone jest dla małych, kilkuosobowych i średnich firm. Jeśli zdecydujesz się na wynajem biura serwisowanego, zajmiesz całe pomieszczenie, składające się najczęściej z kilku stanowisk. Takie biura projektowane są w ten sposób, aby były do pewnego stopnia modyfikowalne i adaptowalne, zgodnie z potrzebami danego najemcy.

W ramach biura serwisowanego dostępna jest zazwyczaj również obsługa recepcyjna, możliwość rezerwacji sali konferencyjnej oraz szereg innych usług, ułatwiających prowadzenie działalności. Biuro serwisowane to gotowe środowisko pracy, które zwalnia przedsiębiorcę z takich obowiązków, jak opłaty za media, koszty eksploatacji, opłaty za Internet i telefon. Wszystko wliczone jest w miesięczny abonament, który płacisz firmie zarządzającej biurem serwisowanym.

Czym jest biuro coworkingowe?

Biura coworkingowe to najczęściej duże, otwarte przestrzenie wyposażone w długie stoły. W takich miejscach często znajdują się też strefy wypoczynkowe, służące nie tylko do relaksu, ale też do rozwijania relacji biznesowych z innymi użytkownikami biura. Wynajem biura coworkingowego polega na wykupieniu członkostwa, a nie konkretnego stanowiska pracy. Możliwe jest wynajęcie biurka na godziny. Nie musisz więc korzystać z niego codziennie, a tylko wtedy, gdy tego potrzebujesz. To idealne rozwiązanie dla freelancerów, którzy na co dzień pracują w domu i dla odmiany od czasu do czasu chcą zmienić otoczenie na bardziej „biznesowe”. Usługa skierowana jest do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą lub pracujących w niewielkich zespołach.

Biuro serwisowane czy coworkingowe – co wybrać?

Oba rozwiązania służą do pracy biurowej i zapewniają dużą elastyczność. Oferują wynajmującemu gotową i wyposażoną przestrzeń do wykonywania pracy. Dają do dyspozycji biuro wykończone w wysokim standardzie, wyposażone w aneks kuchenny oraz sprzęt biurowy. Przedsiębiorca nie musi martwić się o dostęp do internetu czy serwis sprzątający. Jedyne czego potrzebuje do pracy, to własny komputer. Do takich biur wchodzi się i w zasadzie od razu można zacząć pracować. Co więcej, nie trzeba wiązać się umową na wiele lat, ale wynająć przestrzeń biurową na tak długo, jak tego potrzebujemy.

W czym zatem tkwi różnica pomiędzy biurem serwisowanym a coworkingowym? Przestrzenie coworkingowe mają charakter otwarty i są nastawione na współpracę pomiędzy ich użytkownikami. Z kolei biura serwisowane zapewniają większą prywatność, swoim funkcjonowaniem przypominają tradycyjne biura, co nie oznacza, że ich użytkownicy nie mają sposobności na komunikowanie się i współpracę, wręcz przeciwnie. W naszym biurze serwisowanym znajdują się części wspólne, które sprzyjają nawiązywaniu kontaktów biznesowych pomiędzy najemcami biura.

W Beyond Office w Warszawie oferujemy wygodne, w pełni wyposażone biura serwisowane. Jeśli szukasz idealnej przestrzeni biurowej dla swojej firmy, skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej: https://www.beyondoffice.pl/kontakt/

Przypisane Tagi

Kategorie